Hilterapi

Op.Dr.İlhan DEMİRYILMAZ

Hilterapi Nedir?

Hilterapia Ağrıyla Savaşmanın En İyi Yoludur

2003 yılında HİLT terapi’ye hem teknolojik bir yenilik hem terapatik bir metot olduğu için ABD’de patent verilmiştir. Bu yüzden Hilterapia resmen dünya çapında benzersiz bir terapi olarak tanınmıştır. Türkiyede parmakla sayılacak kadar az olan bu tedavi şekli kliniğimizde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Patentli HILT teknolojisinin benzersiz özellikleri diğer tedavi yöntemlerinden çok daha fazla avantaj sunuyor.

Hilterapi ile güvenli bir şekilde tepki vermeyen dokuları canlandırma ve diğer terapi yöntemlerinin yetersiz kaldığı patolojileri başarılı bir şekilde tedavi etmek mümkündür

Hilterapi ile fotokimyasal, fototermik ve fotomekanik lazer uygulamalarını aynı anda gerçekleştirmek mümkündür

Hilterapi ile ilk uygulamada ağrının hafifletilmesi, daha az seans ile fonksiyonların hızlı bir şekilde eski haline döndürülmesi ve tedavinin kısa sürede tamamlanması mümkündür.

Kısa sürede uzun vadeli biyo uyarıcı, iltihap sökücü ve ağrı kesici etki sağlıyor.

• Akut ve kronik spor yaralanmaları
• Ayak Bölgesi Ağrıları
• Ayak ve El Bileği Ağrıları
• Ezilme, Çarpma Ağrıları
• Diz Ağrıları
• Dirsek Ağrıları
• Eklem iltihabı
• Bel Ağrıları
• Boyun Ağrıları

Hilterapia ile Yeniden Hayata Döneceksiniz

FDA (Amerikan Gıda ve ilaç Dairesi) onaylı Hilterapia’nin yararları bilimsel olarak kanıtlanmış ve sağlık organları tarafından tasdik edilmiştir.
Yüksek yoğunluklu lazer tedavisinde (Hilterapia) amaç Ağrının geçici olarak giderilmesi değil. Hastanın kalıcı ve kesin tedavisinin yapılmasıdır.

Spor
Hangi Sporu yaparsanız yapın tendon iltihabının,epikondilitin,travmaların ve burkulmaların her an karşınıza çıkabileceğini ve bu rahatsızlıklardan sonra olabildiğince hızlı eski halinize geri dönmeniz gerektiğini biliyorsunuz.
Bu yüzden Hilterapia ilk seanstan itibaren olumlu sonuç vermeye başlar. Bir çok spor dalları ile uğraşan profesyonellerin  Hilterapia ye güvenmelerinin en önemli nedenleride budur.Çok kısa sürede ağrısız büyük ölçüde hafifler ve yeniden eski performansınıza kavuşursunuz.

Ağrı Patolojileri
Kas-iskelet yapısındaki aşağıda sıralan her türlü ağrı üzerinde etkili sonuçlar sağlayan Hilterapia ihtiyaçları olan pozitif enerjiyi veriyor.
Antalji, Antiflojistik ve Trofik, Bel ağrısı,Boyun ağrısı, Ezilme ,Insersiyon, Bursit,Eklem iltihabı
Fiziksel Terapi ve Rehabilitasyon
Hilterapia ile Fiziksel formda olmak, kemik kırılması  veya cerrahi müdahalelerden sonra tekrar eski işlevselliği kazanmak, sorunsuz ve düzenli bir şekilde aktivitalerine devam etmek ve hepsindende önemlisi yüksek bir yaşam kalitesi elde etmek için en etkili çözüm yoludur. Rehabilitasyon ve ağrının ortadan kaldırılması sürecinde çok hızlıdır.
En yaygın ağrı patolojilerinde , kısa sürede uzun vadeli etki yapar.